TireboluTarih- Kültür- Spor Yazıları

%15
Tirebolu %15 indirimli Ayhan Yüksel
Tirebolu, Doğu Karadeniz bölgesinde antik çağda kurulan, Osmanlı hakimiyetinden önce çevresi yoğun şekilde bölgeye yerleşen Türkmenler tarafından yurt tutulan, Fatih Sultan Mehmed tarafından Trabzon'un fethinden sonra Osmanlı ülkesine katılan, Harşit ve Yağlıdere vadileriyle iç kesimlere bağlanan, XIX. Yüzyıla kadar bulunduğu coğrafi mevkide kasaba durumunda bulunan bir liman ve yerleşim yeridir.

Elinizdeki kitap Tirebolu'yu başlangıçtan günümüze kadar olan zaman dilimi içinde tarih, kültür ve spor yönleri ile ele alan on bir makaleden oluşan bir çalışmadır. Tarih, denizcilik, belediye teşkilatı, milli mücadele yılları, gaziler ve şehitler, lakaplar, mahalli kelimeler, türküler, ramazan ayı ve bayram, evlenme ve düğün adetleri, spor faaliyetleri kitabın başlıca konularını teşkil etmektedir.

Bu kitabı okuduğunuzda adeta Tirebolu'yu görmüş, insanının konuşmalarını, gelenek ve göreneklerini, bayramlarını, eğlencelerini, düğünlerdeki ve maçlardaki coşkusunu, kısaca hayat tarzını öğrenmiş olacaksınız.
Stok Kodu
9789758525973
Boyut
150-210
Sayfa Sayısı
160
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat