Diline yeterli özeni göstermeyenlerin, kültürü de dilleri gibi yalapşap bir hercümerç olur diyen Prof. Mustafa Pultar, Denizin Dili, Denizin Yazısında denizcilik dilinin etimolojisine/sorunlarına, denizcilik sözlüklerine, can simidimiz olan seyir kitaplarına, denizi yazanlara çevirmiş rotasını ve denizin dilini ezberlemek değil, anlamak isteyenler için açmış yelkenlerini.

Denizcilikte gelişmiş ülkelerde, yıllar boyunca gözden geçirilip, zenginleştirilerek defalarca yayımlanan denizciliğin adeta kutsal kitaplarından kerteriz alarak, denizciliğin asıl ve gerçek kaynağının merak dürtüsüne, sevgi duygusuna dayalı amatör/sportif denizcilik olduğuna inanışın bu ülkelerdeki kurumsal yapının temelini oluşturan düşüncede yattığını belirtiyor, Keşke biz de işadamlarımızı, siyasilerimizi ve idarecilerimizi bu gerçeğe inandırabilsek diyor Mustafa Pultar.

Denizin Dili, Denizin Yazısı ahşap tekne inşasından, tekne anatomisine; pirattan, seren yelkenli gemilere; yıldızların dünyasından, gece seyrinin doyulmaz keyfine yelken açan ve yelken, sporların ecesidir diyerek okuyucuları denizin derinliklerine çağıran bir kitap.
Stok Kodu
9789759842659
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
230
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat