İmkânsızı başararak kazandığı Oxford Üniversitesinde eğitim hayatını sürdüren Harry Cliftonın destansı yaşamöyküsü 1919 yılında Bristolün arka sokaklarında başlar. Clifton, bir savaş kahramanı olarak öldüğünü zannettiği babasının, bu olaydan yirmi bir yıl sonra asıl ölüm nedenini öğrendiğinde, onun gerçek babası olmayabileceği gerçeğiyle de yüz yüze gelir. Bu ikilemin ruhunda yarattığı sarsıntıyla mücadele etmeye çalışırken de İkinci Dünya Savaşı patlak verir ve bu savaş onu hayatının kararını vermeye mecbur kılar: Ya öğrenimine devam edecek ya da Hitler Almanyası ile savaşacaktır.
Clifton Günlükleri kırk yıldır en çok satan yazarlar listelerinden adı eksik olmayan usta kalem Jeffrey Archerın en güçlü eseridir. Yazar, iki büyük savaş arasında yaşanan korkunç olayları dile getirdiği Tek Şahit Zamandıda sizi unutamayacağınız bir yolculuğa çıkaracak ve roman kahramanının içine düştüğü ikilemden daha büyük bir ikilemle karşı karşıya bırakacak.

YAZAR HAKKINDA
Tüm dünyada romanları 120 milyondan fazla satan Jeffrey Archer, beş yıl Avam Kamarasında, on dört yıl da Lortlar Kamarasında parlamenter olarak görev yapmıştır. Kraliçenin hapishanesinde iki yıl mahkûm olarak yatmıştır. Sahtekâr, hapisten tahliye olduktan sonra yazdığı ilk romandır. Evli ve iki çocuk sahibi olan yazar, Londrada ve Cambridgete yaşamaktadır.
Stok Kodu
9789752116689
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
400
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013-04
Çeviren
Canan Kim
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat