İÇERİK TANITIM
Dedektif Wallander'ın kızı Linda emniyet güçlerine katılmak üzere Ystad'a gelir. Babasının niteliklerinden -kural tanımadan olaylara yaklaşımı, ani öfke parlamaları- bazılarına sahip olan Linda, bir anda kendini olayların içinde bulur.
Ystad'ın dışındaki ormanda polis korkunç bir şey bulmuştur: kesik bir baş ve dua edercesine birbirine kenetlenmiş iki el. Ayrıca kur-banın yanına bırakılan İncil'in sayfalarının kenarlarına notlar da karalanmıştır. Bu olayın ardından evcil hayvanlara saldırı dahil bir di-zi korkunç olay meydana gelince, Dedektif Wallander tüm bunların bir başlangıç olduğundan ve insanlara yönelik daha şiddetli saldı-rılar olacağından korkmaya başlar.
YAZAR HAKKINDA
Stockholm'de 1948 yılında doğan Henning Mankell, çeşitli dillere çevrilen ve Avrupa'da birçok ülkede liste başı olan Dedektif Wallan-der serisi ile pek çok ödül kazandı. Yanlış Yol isimli romanı (Altın Kitaplar) 2001 yılında Polisiye Yazarlar Derneği'nin Altın Hançer Ödülü'ne değer görüldü.
YAZARIN ALTIN KİTAPLAR'DAKİ DİĞER KİTAPLARI
Ölümün Karanlık Yüzü, Beyaz Aslan, Yanlış Yol, Beşinci Kadın, Bir Adım Geriden, Riga'nın Köpekleri, Dans Öğretmeninin Dönüşü
Stok Kodu
9789752109681
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
448
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Fatoş Dilber
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat