Bu kitap, imajın ne demek olduğunu bilen, öğrenmek isteyen, etkili bir imajın nelere vesile olacağının farkında olan ve bunun için de göz alıcı bir imaja sahip olmak isteyenler için hazırlandı.
Londra ve Milanoda aldığı profesyonel imaj danışmanlığı eğitimiyle alanında uzmanlaşan Şahika Güler, temel olarak imaj kavramından imaj danışmanının yaptığı işe ve bunun hayatınızı nasıl kolaylaştıracağına, renk ve vücut analizinden aksesuar seçimlerinize, vücut tiplerinin belirlenmesinden hangi vücut tipinin nasıl giyinmesi gerektiğine, sosyal etiketin öneminden protokol yemeklerine ve gardırop planlamasına kadar imaj, moda ve iletişimle ilgili aradığınız pek çok bilgiyi kendi kişisel deneyimleriyle harmanlayarak anlatıyor.

ŞAHİKA GÜLER
İstanbulda dünyaya geldi. Kültür Koleji ve Milli Eğitim Vakfı Lisesi'nde tamamladığı ilköğretim ve lise eğitiminin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi, iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi Bölümü'nden başarıyla mezun oldu.
Üniversite yıllarında, eğitim aldığı bölümün de etkisiyle hayatın her alanında başarılı bir birey olmanın etkili bir imajdan geçtiğinin far­kına vardı ve kendini bu alanda geliştirmek için çalışmaya başladı. Bu konuda araştırma yaptıkça imajın büyüsünün farkına vardı ve daha da büyük bir tutkuyla çalışmalarına devam etti. Lisans öğreniminin ardından, imaj danışmanlığı konusunda profesyonel bir eğitim almak üzere Londra'ya gitmeye karar verdi. London Image Institute'de al­dığı eğitimle birlikte imaj danışmanlığında uzmanlaştı. Uzmanlık ala­nında kendini daha da geliştirmek için Milano, Istituto Marangoni'de eğitim aldı.
İtalyada geçirdiği süre boyunca pek çok farklı kişiye imaj danışman­lığı yaptı. Bu süreç ona farklı sosyolojik yapılardaki insanları tanıma ve o insanların yaşantısına en uygun imajı yaratma konusunda dene­yim kazandırdı.
2010 yılında Türkiye'ye döndü ve Şahika Güler imaj ve iletişim Da­nışmanlığı şirketini kurdu. Bir yandan da İstanbul Bilgi Üniversitesi, Avrupa Etüdleri Bölümü'nde Fransa'da yaşayan Müslümanlar üzeri­ne yazdığı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen siyasetçi­lere, sanatçılara, sporculara ve iş dünyasından kendini geliştirmek is­teyen pek çok kişiye imaj danışmanlığı ve quantum koçluğu yapıyor. Daha önce İmaj ve Zerafetin Büyüsü aldı kitabı yayımlandı.
Stok Kodu
9786051068046
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
170
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-01
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat