Türk Tarihinin Kayıp Yıllarıİnönü Dönemi

%20
Türk Tarihinin Kayıp Yılları %20 indirimli H. Emre Oktay
ismet İnönü'yü bir zamanların Milli Şefini hep merak etmişimdir.
27 Mayıs öncesi ve sonrasında gördüğüm sade bir vatandaş olarak sessizce izlediğim İnönü 'Şartlar tamam olduğu zaman milletler için ihtilal meşru bir haktır' gibi bir cümleyi seçilmişlerden müteşekkil bir parlamentoda seçimlere aylar kalmışken sarf etmiştir.
27 Mayıs Darbesi yapıldıktan sonra kendisini Paşam emirleriniz bizim için peygamber buyruğudur demek için arayan darbecilerin başı Cemal Gürsel'e Memleket ve millet için hayırlı bir iş yaptınız. Büyük iş yaptınız. Mutlu ve uğurlu olmasını dilerim. Başarınız için asıl ben sizin emrinizdeyim. Paşa hazretleri ben sizi anlıyorum. Ne zaman bir arzunuz olursa emrinize amadeyim. diye cevap veren İnönü darbeden sonra ülkenin yarısından çoğu endişe sıkıntı ve korku içindeyken yanında darbeci bir subay evinin balkonundan sevinç içinde evin etrafında toplananlara el sallıyordu.
Bu kitap yakın tarihimizdeki bir dönemi İsmet İnönü dönemini gerçek tarihe uymak kaygısıyla anlatmaya çalışmaktadır. 13 yaşımda darbecileri takdir ederken gördüğüm bu devlet adamı kimdi Bu kitapta İsmet İnönü gerçeğini sade bir vatandaşın akıl ve mantığı ışığında gözlerinizin önüne sermeğe çalışacağım...
Stok Kodu
9786051291055
Boyut
145-225
Sayfa Sayısı
235
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-09
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat