Kamu Politikası Kuram ve Uygulama

%10
Kamu Politikası Kuram ve Uygulama %10 indirimli Komisyon
Kamu politikası çalışmaları gelişmiş ülkelerin kamu yönetimi alan yazınında uzun süredir yer almasına rağmen Türkiye için nispeten yeni bir konudur. Özellikle 1990'lardan itibaren Türkiye'de kamu politikasına yönelik ilgi artmaya başlamıştır. Bu kitabın derleniş amacı kamu politikası çalışmalarına yönelik artan akademik ilgi ve yükselen uygulama talebi karşısında bu alandaki kuramları ve uygulamaları daha geniş kitleler ile paylaşma ihtiyaç ve gerekliliğidir.

Kitabın Kuram başlıklı ilk kısmında yer alan 14 bölümde kamu politikası konusu kuramsal düzeyde ele alınmakta ve kamu politikası süreci bu süreçte rol oynayan aktörler ve kamu politikasına dair bazı kuramsal ve kavramsal yaklaşımlar okuyucunun dikkatine sunulmaktadır. Kitabın Uygulama başlığını taşıyan ikinci kısmında yer alan 12 bölümde ise bir önceki kısımda işlenen kuramsal yaklaşımlar da kullanılarak eğitim sağlık çevre göç ve ulaştırma gibi çeşitli alanlardaki kamu politikaları uygulamaları analiz edilmektedir. Bu çerçevede bu kitap kamu politikası alanındaki kuram ve uygulamaları Türkiye uygulamasını da dikkate alarak ayrıntılı bir şekilde tartışmaktadır.

Kamu politikası çalışmaları gibi çok dinamik ve çok boyutlu bir konuya odaklanan bu kitabın genelde kamu yönetimi disiplinine özelde ise kamu politikası alan yazınına katkı sağlayacaktır. Bu eserin akademisyenlere siyasal ve bürokratik karar alıcılara uygulayıcılara lisans ve lisansüstü öğrencilerine ve kamu politikası konusuna ilgi duyan ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen herkese faydalı olacaktır.
Stok Kodu
9789752500372
Boyut
205-245
Sayfa Sayısı
700
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-01
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat