Destekten Yoksun Kalma Tazminat ve Davaları

%10
Destekten Yoksun Kalma Tazminat ve Davaları %10 indirimli Sami Narter
Her alanda olduğu gibi hukuk alanında da teori ve pratik bir birini bütünlemektedir. Teori ve pratiğin birleştiği alan ise uygulamadır. Teori ve içtihat ağırlıklı eserlerin yanında teorik ve pratik bilgileri içeren uygulama eseri olarak bu eser hazırlanmıştır.
Eserde, trafik kazası, iş kazası, meslek hastalığı ve haksız fiillerden doğan destekten yoksun kalma tazminatı ayrıntılı olarak incelenmiş ve tüm hukukçuların hizmetine sunulmuştur.
Destekten yoksun kalma nedeniyle açılacak Maddi ve Manevi Tazminat davalarının ön hazırlığı, davanın açılması ve tüm gelişmesiyle kararın kesinleşmesine kadar olan tüm aşamaları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununa göre ayrıntılı şekilde incelenmiştir.
Kitapta son yıllarda yapılan tüm mevzuat değişiklikleri değelendirilerek 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu, 4925 sayılı Karayolu Taşımacılık Kanunu gibi ana kanunların tamamı işlenmiştir.
En son olarak 6459 sayılı 4. Yargı paketi ile İdare ve Askeri İdare mahkemelerinde Bedensel Zararlarda Islah imkanı getiren hükümler incelenerek kitapta yer verilmiştir.
Özellikle uygulayıcılara faydalı olması bakımından ilgili konuların hemen arkasına Yargıtayın en yeni emsal ve ilke kararlarından örnekler verilmiştir. Yargıtay kararları gelişigüzel dizilmeyip her konuya göre bölümlendirilmiş ve yararlı olacağı düşünülen kararlar özetlerle verilmiştir.
Ayrıca kitabın son kısmına yine uygulayıcılara faydalı olması bakımından işlenen tazminatların hesaplama yöntemleri, hesaplanmasına yönelik bilirkişi raporları ve bu raporların hazırlanışında kullanılan tablolar eklenmiştir
Stok Kodu
9786051463520
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
880
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2014-04
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat