Merkezi Türk Hakimiyet Teorisi

%15
Merkezi Türk Hakimiyet Teorisi %15 indirimli Ramazan Özey
"Anadolu, Dünya Kalesidir. Dünya Kalesi'ni (Anadolu'yu) elinde bulunduran bir millet, İç çembere (Balkanlar ve Ortadoğu) hükmeder. İç çembere hükmeden bir millet ise, Dış çembere yani Dünyaya hâkim olur."
Günümüz çok kutuplu Dünya hâkimiyetinde, Türkiye ve Türk Dünyasının nasıl bir politika izleyeceği doğrusu çok merak ediliyor. 21. yüzyılda, Türkiye ve Türk Dünyası, acaba tamamen kültürel ve ekonomik sömürgecilik sahası mı olacak? Yoksa bir silkeleniş ve diriliş çabası içine girerek, çok kutuplu Dünya hâkimiyetinde Ben de varım! diyebilecek mi? Bir bakıma Merkezi Türk Hakimiyet Teorisi eserinin amacı; bu türden sorulara cevap aramak olmuştur.

Tarihin süzgecinden iyice süzülmüş tarafsız bilgilerin bize gösterdiği gerçek; Dünya coğrafyasında cihan hâkimiyetinin en büyük örneklerini Türk milletinin sağlamış olduğudur. Dileğimiz, Merkezi Türk Hâkimiyet Teorisinin yeniden uygulamaya konmasıdır.

Eserin, dünya siyaseti ile uğraşan tüm araştırmacılara, yöneticilere ve özellikle içindeki liderlik duygusunu geliştirmeye çalışanlara faydalı olacağını umuyoruz.
Stok Kodu
9786054357017
Boyut
13-21
Sayfa Sayısı
284
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat